2017cd. - Nowa strona WIR-LGD

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

2017cd.

Archiwum Aktualności
 
Zamieszczono 22/12/2017
Imprezy sportowe pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W trzech gminach członkowskich Stowarzyszenia odbyły się imprezy sportowe organizowane pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, które finansowo wspierało i współorganizowało Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie. Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Suchania odbył się dnia 18 grudnia 2017 r. o godzinie 14.00 w Gminnym Domu Kultury w Suchaniu a wcześniej w listopadzie odbyły się dwie imprezy: Turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2005 i młodszych - 18 listopada o godz.10 w Szkole Podstawowej w Małkocinie i Mistrzostwa Gminy Chociwel w tenisie stołowym - 25 listopada godz. 10.00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Chociwlu.
Rywalizacja sportowa w ramach turniejów tenisa i piłki nożnej dostarczyła uczestnikom wiele emocji. Uczestnicy zostali nagrodzeni.


Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 18/12/2017
Konkurs „WYPIEKI, WYROBY, POTRAWY BOŻONARODZENIOWE”

W miejscowości Żarowo w świetlicy wiejskiej 14 grudnia 2017 r. odbył się konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie ”WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju w którym uczestniczyły Koła Gospodyń z obszaru LGD: KGW Gogolewo-Dalewo, KGW Długie, Gminne KG w Chociwlu, KGW Nosowo, KGW Reptowo, KGW Żarowo, dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Barzkowic „Samba” i Stowarzyszenie „Jaskółka” z Zaborska. Ponadto do uczestnictwa w konkursie ze swoimi potrawami zgłosiły się osoby indywidualne: Krystyna Sołoducha z Dobrzan, Agata Pater i Weronika Szagdaj z Żarowa. Poza konkursem swoją potrawę – sałatkę jarzynową zaprezentował najmłodszy uczestnik Tomasz Obarzanek Dobrzan oraz dwie nalewki ze śliwek i cytrynówkę Dariusz Krysiak.


Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 05/12/2017
Zamieszczono 28/11/2017
ZAWIADOMIENIE

Informujemy o posiedzeniu Rady Stowarzyszenia „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju w sprawie oceny wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze, złożonych w ramach konkursu nr 7/2017.
2- dniowe posiedzenie Rady odbędzie się 5 i 6 grudnia 2017 r. (wtorek i środa).
Początek posiedzenie 5 grudnia 2017 r. o godzinie 10:00.
Miejsce: sala konferencyjna Urzędu Gminy Stargard ul. Rynek Staromiejski 5, II piętro.

Zamieszczono 16/11/2017
Szkolenie „Podstawy prawne do prowadzenia działalności agroturystycznej – aspekty prawno-finansowe”.

W ubiegłą środę, 15 listopada 2017 r. w Pensjonacie „Florentyna” w Obrycie - Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardziewe współpracy z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zorganizowali szkolenie na temat „Podstaw prawnych do prowadzenia działalności agroturystycznej – aspektyprawno-finansowe”. Uczestnikami byli głównie rolnicy i przedsiębiorcy.

Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 10/11/2017

Szkolenie pn. ”Podnoszenie wiedzy z zakresu dziedzictwa przyrodniczego i historyczno-kulturowego”
Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju było organizatorem szkolenia w dniu 08 listopada2017 pn. ”Podnoszenie wiedzy z zakresu dziedzictwa przyrodniczego i historyczno-kulturowego”. Uczestnikami szkolenia byli członkowie Zarządu, Rady, Komisji Rewizyjnej i gmin członkowskich.


Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 08/11/2017
REGULAMIN KONKURSU
„WYPIEKI, WYROBY, POTRAWY BOŻONARODZENIOWE”CEL KONKURSU

1.Wyłonienie najbardziej atrakcyjnej potrawy w trzech kategoriach:

a) I kategoria WYPIEKI
b) II kategoria WYROBY
c) III kategoria POTRAWY.

Zamieszczono 08/11/2017
Wizyta w Juchowie Farm - gospodarstwie ekologicznym i biodynamicznym.
Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach był organizatorem w dniach 26-27.10.2017 r.. szkolenia pn.” Możliwości rozwoju gospodarstw ekologicznych” w Juchowie Farm, prowadzonym przez Fundację im. Stanisława Karłowskiego. Fundacja na bazie byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego prowadzi gospodarstwo ekologiczne i biodynamiczne na powierzchni około 1 900 ha. Zgodnie z misją „W zgodzie z naturą i poszanowaniem ludzi, zwierząt oraz Ziemi” 
Zamieszczono 06/11/2017
Zamieszczono 30/10/2017
Zamieszczono 26/10/2017
ZAWIADOMIENIE

Informujemy, że dnia 08 listopada 2017 r. (środa) o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Stowarzyszenia WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju, dotyczące oceny przez Radę Stowarzyszenia wniosków złożonych w ramach konkursu nr 5/2017 Zakres tematyczny operacji: budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnych.

ZAWIADOMIENIE

Informujemy, że dnia 08 listopada 2017 r. (środa) o godzinie 10:30 odbędzie się posiedzenie Rady Stowarzyszenia WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju, dotyczące oceny przez Radę Stowarzyszenia wniosków złożonych w ramach konkursu nr 6/2017 w - zakres tematyczny operacji: zachowania dziedzictwa lokalnego.

Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju

zaprasza na szkolenie
PODNOSZENIE WIEDZY Z ZAKRESU DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO
i HISTORYCZNO-KULTUROWEGO
Grupa szkoleniowa: Rada Stowarzyszenia, Zarząd, pracownicy biura, przedstawiciele JST
Termin: 8 listopada 2017 r., początek godz. 11.30
Miejsce: Dom Konwersów, Kołbacz - Gmina Stare Czarnowo


Zamieszczono 13/10/2017
Zaproszenie na szkolenie
PODSTAWY PRAWNE DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI AGROTURYSTYCZNEJ
- ASPEKTY PRAWNO-FINANSOWE


Zamieszczono 05/10/2017
Znaszli swój WIR?”– Szlakiem cystersów
W dniu 3 października 2017 r. Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju oraz Gmina Suchań, Gmina Stare Czarnowo zorganizowali wyjazd szkoleniowy „Szlakiem cystersów”
Wyjazd szkoleniowy, którego uczestnikami byli mieszkańcy gmin Suchań, Stare Czarnowo, Chociwel, Ińsko, Dobrzany rozpoczął się zwiedzeniem Parku Dendrologicznego oraz Cmentarza Wojennego Żołnierzy Niemieckich w Glinnej. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Żelewa gdzie zwiedzano zabytkowy kościół z końca XVII wieku.


Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 02/10/2017
„Znaszli swój WIR?”– Szlakiem dziedzictwa historyczno-przyrodniczego
- rajd pieszy DOLINĄ KRĄPIELI
W dniu 30 września 2017 r. (sobota) Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Ulikowa zorganizowali rajd pieszy pn. „Znaszli swój WIR?”– Szlakiem dziedzictwa historyczno-przyrodniczego DOLINĄ KRĄPIELI. Uczestnikami rajdu byli mieszkańcy z gminy Stargard, Chociwel, Dobrzany, Kobylanka, Marianowo.
Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 26/09/2017
Szkolenie z wniosku o płatność na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Stowarzyszenie ”WIR” -Wiejska Inicjatywa Rozwoju w dniu 26 września 2017 r. w Urzędzie Gminy Stargard zorganizowało szkoleniez wniosku o płatność na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 26/09/2017
Szkolenie na temat pozyskania dofinansowania z programu operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „WIR”.

Stowarzyszenie ”WIR” -Wiejska Inicjatywa Rozwoju w dniu 21 września 2017 r. w Urzędzie Gminy Stargard zorganizowało szkoleniedla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych dofinansowaniem przedsięwzięć z programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Po prezentacji wybranych elementów z Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „WIR” na lata 2016 - 2023 oraz z Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 6 września 2016 r. nastąpiło omówienie wniosku i załącznikówobowiązujących przy aplikowaniu o to wsparcie.
Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 18/09/2017
 „Znaszli swój WIR?”– Szlakiem cystersów

TERMIN: 3 października 2017 r. (wtorek)
ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju, Gmina Suchań, Gmina Stare Czarnowo
PROGRAM SZKOLENIA:


Zamieszczono 15/09/2017
PROGRAM SZKOLENIA
nt. WNIOSKU O PŁATNOŚĆ na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Zamieszczono 15/09/2017
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
Szanowni Państwo!
Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zaprasza do udziału w kursie szkoleniowym przygotowującym do działań społecznych edukatorów bioróżnorodności dla obszarów wiejskich z terenu województwa zachodniopomorskiego.


Zamieszczono 13/09/2017
Giełda Procedur Lokalnych Grup Działania Pomorza Zachodniego
W dniach 7-8 września w Moryniu odbyło się szkolenie dla Lokalnych Grup Działania z Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Giełda Procedur Lokalnych Grup Działania Pomorza Zachodniego”
W trakcie zajęć warsztatowych omówiono i przedyskutowano dobre praktyki w procedurach grantowych przedstawione przez Lokalną Grupę Działania Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego, procedury operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętej PROW zaprezentowane przez LGD Powiatu Świdwińskiego oraz procedury operacji własnej przedstawione przez LGD Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
Zamieszczono 12/09/2017
 „Znaszli swój WIR?”– Szlakiem dziedzictwa historyczno-przyrodniczego
- rajd pieszy DOLINĄ KRĄPIELI

TERMIN: 30 września 2017 r. (sobota)
ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju, Stowarzyszenie Wspólnie dla Ulikowa.
PROGRAM RAJDU:
1. godz. 11.30 - zbiórka- świetlica wiejska w Ulikowie gm. Stargard,


Zamieszczono 12/09/2017
Zapraszamy na szkolenie
z zakresudofinansowańz Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze”
w ramach wdrażania LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU Stowarzyszenia „WIR”.

Termin szkolenia
21 września 2017 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stargard, ul. Rynek Staromiejski 5; rozpoczęcie szkolenia godz.11.00.

Zamieszczono 30/08/2017
KONKURS AGRO-EKO-TURYSTYCZNE
„ZIELONE LATO” 2017


Od wielu lat Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach podejmuje działania na rzecz rozwoju agroturystyki i turystyki wiejskiej poprzez organizację konkursu Agro-Eko-Turystyczne „Zielone Lato”.
Celem konkursu było:
 Wyłonienie najlepszego gospodarstwa agroturystycznego i turystycznego w województwie zachodniopomorskim,
 Podniesienie jakości usług poprzez wybranie i promocję najlepszych obiektów turystyki wiejskiej,
 Promocja oraz prezentacja obiektów turystyki wiejskiej, które wyróżniają się atrakcyjną i ciekawą ofertą,
 Promocja walorów województwa zachodniopomorskiego i gospodarstw świadczących usługi turystyczne.
Do tegorocznego konkursu przystąpiło 15 obiektów, które wyróżniały się m.in.: bogatą ofertą turystyczną, estetyką samego gospodarstwa i całego terenu rekreacyjnego, zdrową żywnością, ceną a także kreatywnością właścicieli i ich pasją.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Po dokonaniu oceny gospodarstw Komisja Konkursowa przyznała laureatom następujące miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

Zamieszczono 30/08/2017
PODSUMOWANIE ZREALIZOWANEGO PROJEKTU
„Znaszli swój WIR?”– Szlakiem dziedzictwa historycznego – szkolenie wyjazdowe
Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju wraz z gminami: Bielice, Dolice, Marianowo i Stargard w dniu 28.08.2017 r. zorganizowało szkolenie wyjazdowe pn. „Znaszli swój WIR?” – Szlakiem dziedzictwa historycznego. Celem szkolenia było poznanie dziedzictwa historycznego Gminy Dolice, która jest członkiem Lokalnej Grupy Działania, pokazanie przykładów dobrych praktyk oraz integracja mieszkańców z gmin: Bielice, Chociwel, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stargard. Przewodnikiem po gminie był dr hab. Marcin Majewski, dyr. Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Kliknij w zdjęcie - zobacz galerię zdjęć
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego