Stowarzyszenie "SIEJA"

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Numer konta Stowarzyszenia SIEJA   -  PKO BP SA o/Stargard nr 14 1020 4867 0000 1002 0114 8667

Z wielkim PUNKT  KONSULTACYJNY
czynny w poniedziałki, środy, czwartkiw godzinach 730 – 1530
Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju  opracowuje Lokalną Strategię Rozwoju

dla obszaru 14 gmin z powiatów: stargardzkiego (Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko,
Kobylanka, Marianowo, Stargard, Stara Dabrowa, Suchań), pyrzyckiego (Bielice, Kozielice, Pyrzyce, Warnice), gryfińskiego – Stare Czarnowo.  
Strategia będzie dofinansowana z Programu Rozwoju

Obszarów Wiejskich oraz Programu Rybactwo i Morze na lata 2014 – 2020.
Zachęcamy mieszkańców obszaru, przedstawicieli sektorów: społecznego, publicznego i gospodarczego

w tym rybaków do włączenia się w  proces budowy Lokalnej Strategii Rozwoju.
Zapraszamy  do odwiedzenia Punktu lub nawiązania kontaktu telefonicznego/ mailowego

w celu: zgłaszania problemów i potrzeb, określenia celów strategii i ich hierarchii,
wspólnego poszukiwania rozwiązań problemów,
zidentyfikowania wskaźników - operacji możliwych do realizacji, określenia kryteriów oceny operacji itp.


Data umieszczenia 25/08/2015

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze 2014-2020”  - aktualności
Szanowni Państwo,

W celu wdrożenia Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 konieczne jest opracowanie odpowiednich aktów prawnych, takich jak: ustawa o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego i rozporządzeń wykonawczych do ww. ustawy, które w sposób szczegółowy przesądzą o kwalifikowalności wydatków oraz działaniach możliwych do wsparcia.
W załączeniu przedstawiamy rządowy projekt  ustawy - o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego z projektami aktów wykonawczych.
Zapraszamy do zapoznania się z projektami.

Materiały do pobrania

Data umieszczenia 01/06/2015

Chociwelska Wiosna 2015

W sobotę niedzielę, 30 i 31maja 2015 r. odbywała się impreza pn. Chociwelska Wiosna. Organizatorzy zapewnili dla uczestników wiele atrakcji, nie tylko sportowych. W pierwszym dniu był bieg dookoła jeziora, mecz piłki nożnej i występy zespołów Dice i Blue Box z muzyką Czerwonych Gitar oraz zespół Żuki z niezapomnianymi  utworami The Batles.

Data umieszczenia 01/06/2015

Gminny Dzień Dziecka w Dolicach

W sobotę 30 maja 2015 r. od godz. 11.00 odbywała się impreza pn. Gminny Dzień Dziecka rodzinnym dniem sportu. Organizatorzy zapewnili dla uczestników wiele atrakcji nie tylko sportowych. Była pyszna grochówka, kiełbaska z grila i gofry a wszystko odbywało się na placu przy Gimnazjum Publicznym w Dolicach.

Data umieszczenia 25/05/2015

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej na „Sicinie” w Pyrzycach.

W dniach 23 - 24 maja 2015 r. Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie oraz Okręgowy Kapitanat Sportowy zorganizowały na Zbiorniku „SICINA” w Pyrzycach  zawody wędkarskie - Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej.
W Spławikowych Mistrzostwach Okręgu prawo startu mieli Mistrzowie Kół i Klubów, Kadra Okręgu oraz w kategorii Seniorów pierwszych 25 zawodników z klasyfikacji Grand Prix za rok 2014. W zawodach wzięło udział 70 zawodników w trzech kategoriach: seniorzy, kobiety, juniorzy. Łącznie z zaproszonymi gośćmi uczestniczyło ok. 100 osób.

Data umieszczenia 23/05/2015

Wizyta członków LGR „Rybak” projekt współpracy.

W dniach 18 - 21 maja 2015 r. 38-osobowa grupa studyjna z LGR „Rybak” z województwa kujawsko-pomorskiego przyjechała do województwa zachodniopomorskiego w celu wymiany doświadczeń ze Stowarzyszeniem „Sieja”. Jest to grupa mająca na poziomie 0,52 współczynnik rybackości i dwukrotnie mniejszy obszar i liczbę ludności niż Sieja. Obejmuje obszar sześciu gmin: Chełmża, Grudziądz, Wąbrzeźno, Płużnica, Radzyń Chełmiński i Świecie nad Osą.  

Data umieszczenia 22/05/2015

Konferencja podsumowująca Prezydencję Darłowskiej  LGR w Sieci Zachodniopomorskich Lokalnych Grup Rybackich.
To już ostatnia Prezydencja i ostatnie podsumowanie w ramach obecnego okresu finansowania PO RYBY 2007- 2013. W dniach 21 - 22 maja 2015 r. Darłowska Lokalna Grupa Rybacka konferencją podsumowującą zakończyła cykl Prezydencji w Zachodniopomorskiej Sieci Lokalnych Grup Rybackich. Był to dobry czas na podsumowanie czteroletniej działalności Zachodniopomorskiej Sieci Lokalnych Grup Rybackich, którego dokonał Dariusz Siubdzia Dyrektor Biura LGR „Partnerstwo Drawy”. Ryszard Stachowiak Wójt Gminy Sławno zaprezentował temat dotyczący budowy międzynarodowego szlaku rowerowego R-10 oraz regionalnego szlaku rowerowego. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa podsumował stan wdrażania osi 4 PO RYBY. Województwo zachodniopomorskie podpisało w ramach osi 4 wykorzystało 95 % środków, podpisując 1021 umów na realizację różnorodnych operacji wpływających na jakość życia i wygląd tego obszaru. Jak wskazują  wnioski zakłada się powstanie 1200 nowych miejsc pracy.
Data umieszczenia 05/05/2015

„V Warnicki Piknik Rodzinny”

Dnia 02 maja 2015 r. na boisku sportowym w Warnicach odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „V Warnicki Piknik Rodzinny”. Głównym organizatorem pikniku był Urząd Gminy w Warnicach.  Jest to pierwsza z trzech planowanych w tym roku imprez, w których współuczestniczy Stowarzyszenie „Sieja”. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.

Data umieszczenia 20/04/2015Data umieszczenia 26/03/2015Data umieszczenia 24/03/2015

Z APROSZENIE NA KONSULTACJE

dotyczące WNIOSKU O PŁATNOŚĆ operacji realizowanych w ramach środka 4.1 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Wszystkich Wnioskodawców środka 4.1, będących na etapie realizacji operacji z dofinansowaniem Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, zapraszamy na konsultacje. Postaramy się zapoznać Państwa się z podstawowymi zobowiązaniami wynikającymi z umowy o dofinasowanie, dotyczącymi realizacji i rozliczenia operacji, ustrzec przed popełnieniem błędów ułatwiając tym samym łatwiejsze przejście procedury rozliczenia dofinansowania. Poinformujemy również o zasadach sporządzania sprawozdania końcowego z realizacji operacji przekazywanych do Instytucji Pośredniczącej i  Stowarzyszenia „Sieja”.
Zachęcamy wszystkich realizujących operacje, którzy będą wkrótce składać rozliczenia i sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego do zgłaszania uczestnictwa w konsultacjach.   Prosimy o zgłoszenia  mailowe lub telefonicznie, podając imię i nazwisko, dane kontaktowe.
Kontakt: tel/fax 91/ 578 25 18; kom. 883 500 759, 883 600 346, e-mail lgr-sieja@wp.plData umieszczenia 20/03/2015

PIKNIK NAD ODRĄ

Informujemy, że Województwo Zachodniopomorskie po raz kolejny będzie brało udział w Pikniku nad Odrą, który odbędzie się w dniach 9-10 maja b.r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Piknik nad Odrą to wielki festyn turystyczny.
Impreza ta składa się z wielu elementów, z których najistotniejsze to: Targi Turystyczne MARKET TOUR, Lista Produktów Tradycyjnych, Strefa Wellness & SPA, Aleja Turystyczny Szczecin, Strefa Globtrotera, Targi Zdrowej Żywności i Produktów Ekologicznych, Wielkie Gotowanie, Aleja Zachodniopomorskie Smaki, Zwiedzanie Szczecina - akcja "Pokaż Szczecin Swoim Dzieciom", Wiosenny Festyn Rodzinny, w ramach którego na odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in.: wesołe miasteczko, kolorowy jarmark, konkursy, pokazy, występy artystyczne i inne.
Piknik nad Odrą to niemal 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski i z zagranicy, jednocześnie to impreza chętnie odwiedzana przez mieszkańców Szczecina, okolic i przygranicznych miejscowości niemieckich. Odwiedzający szukają tutaj dobrej zabawy, smacznych potraw, rękodzieła, pamiątek i innych oryginalnych wyrobów rzadko spotykanych w centrach handlowych.
Wszystkich potencjalnych wystawców zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu zapraszamy do wypełnienia załączonej deklaracji i odesłania mailem ( kwika@wzp.pl, ajaszczuk@wzp.pl) lub pocztą na adres: Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, ulica Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin; w terminie do 1 kwietnia b.r.


Deklaracja uczestnictwa - formularz do pobraniaData umieszczenia 09/03/2015

Podsumowanie Prezydencji Stowarzyszenia „Sieja” konferencja.


W dniach 5 - 6 marca 2015 r. w Barlinku odbyła się konferencja podsumowująca Prezydencję Stowarzyszenia „Sieja”, sprawowaną w Zachodniopomorskiej Sieci Lokalnych Grup Rybackich od 01 września 2014 r. do 28 lutego 2015 r.. Uczestników gościł Hotel Barlinek położony tuż przy promenadzie nad Jeziorem Barlineckim.Data umieszczenia 02/03/2015

"Z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Komisją Europejską zwieńczyliśmy kilkuletni okres pracy nad zbudowaniem wspólnej wizji rozwoju regionów i Polski w następnej perspektywie – mówi marszałek Olgierd Geblewicz, który w Warszawie odebrał oficjalną decyzję o przyjęciu Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa. W czwartek, 26 lutego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zainaugurowało nową perspektywę finansową."Data umieszczenia 27/01/2015

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków

Zarząd Stowarzyszenia „Sieja” z siedzibą w Marianowie zaprasza na XII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 19 lutego 2015 r. (czwartek) o  godz. 13:30. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Rajski Zaułek” w Wiechowie 26 (Gmina Marianowo) .Data umieszczenia 27/01/2015

SPRAWOZDANIA RRW RYBAKÓW I PRZETWÓRCÓW RYBNYCH za 2014 rok

kwestionariusz  RRW 20 sprawozdanie o wynikach ekonomicznych zakładów przetwórstwa rybnego,
kwestionariusz  RRW 22 zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb  wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli,
kwestionariusz RRW 23 zestawienie dotyczące gospodarki rybackiej prowadzonej  w publicznych śródlądowych wodach powierzchniowych płynących.

Szanowni Państwo.
W związku z przygotowaniami do wdrażania nowej perspektywy finansowej Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014 - 2020” zwracamy się z prośbą do wszystkich osób i podmiotów funkcjonujących w sektorze rybołówstwa i akwakultury działających na obszarze Stowarzyszenia „Sieja” o wypełnienie formularzy i przesłanie do  właściwych instytucji.  
Dane zawarte w powyższych kwestionariuszach zostaną wykorzystane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do obliczenia tzw. „wskaźnika rybackości” określającego obszary rybackie i akwakultury oraz umożliwi wdrażanie Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014-2020”. Wskaźnik rybackości na odpowiednim poziomie da szansę na pozyskanie przez nasze Stowarzyszenie środków finansowych z których będą mogli skorzystać beneficjenci a to przyczyni się do rozwoju obszarów zależnych od rybactwa.


Pismo Ministerstwa Rolnictwa

Data umieszczenia 21/01/2015

"Technikum Rybackie w Sierakowie - rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 rozpoczęta!


Z przyjemnością pragniemy zakomunikować, iż dzięki coraz liczniej spływającym zapytaniom pozwalającym sądzić że tegoroczny nabór do Technikum Rybackiego w Sierakowie zakończy się ponownym sukcesem, rozpoczynamy kampanię promującą rok szkolny 2015/2016."

Data umieszczenia 18/12/2014

"INFORMACJA"

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 24 grudnia i 31 grudnia 2014r. biuro Stowarzyszenia SIEJA będzie nieczynne.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy".Data umieszczenia 17/12/2014Data umieszczenia 17/12/2014

Szkolenie na temat sprawozdania końcowego z realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich.


W dniach 10 - 12 grudnia 2014 r. w Mielnie (Hotel Unitral) odbyło się szkolenie dotyczące  "Sprawozdania końcowego z realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich w ramach PO RYBY 2007-2013", przeprowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa  i Rozwoju Wsi - Departament Rybołówstwa.
Data umieszczenia 03/12/2014

Pierwsze wstępne podsumowania wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich w  Stowarzyszeniu „Sieja”.

W dniach 1- 2 grudnia 2014 r. odbyła się w Morzyczynie konferencja podsumowująca wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Sieja”, do udziału w  konferencji licznie przybyli  beneficjenci PO RYBY 2007-2013, członkowie stowarzyszenia, przedstawiciele z  gmin wchodzących w skład LGR oraz mieszkańcy obszaru.
Data umieszczenia 28/11/2014

Konferencja podsumowująca wdrażanie LSROR w Kołobrzeskiej Lokalnej Grupie Rybackiej.

W ramach 2 dniowej konferencji w dniach 2728 listopada odbyła się w Kołobrzegu konferencja podsumowująca założenia i stan zaawansowania wdrażania LSROR Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, która była organizatorem i gospodarzem spotkania. Uczestnikami konferencji byli beneficjenci PO RYBY 2007-2013, rybacy, przedstawiciele lokalnych grup rybackichzachodniopomorskich, lubuskich i z wielkopolski oraz Instytucji Pośredniczących.
Wśród zaproszonych gości byli Emilia Dunal, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Berest, zastępca dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Dorota Knopczyńska, prezes PGR 7 Ryb, Lidia Pirtań, wiceprezes Nadnoteckiej Grupy Rybackiej, Kamil Sieratowski - LGR „Obra Warta”. Wszystkich uczestników konferencji powitała prezes Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej - Małgorzata Buda.
W ramach spotkania  przedstawione zostały doświadczenia LGR-ów we wdrażaniu PO RYBY 2007-2013, podsumowanie wdrażania osi 4 w województwie zachodniopomorskim oraz założenia nowej perspektywy PO Rybactwo i Morze 2014-2020. Stowarzyszenie „Sieja”, reprezentowały trzej członkowie Stowarzyszenia w tymprzedstawiciel Zarządu Pan Marek Kędziora.W programie był również wyjazd studyjny z prezentacją zrealizowanych projektów z obszaru KLGR. Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Data umieszczenia 28/11/2014

Tradycyjne rybołówstwo łodziowe w Regionie Zachodniopomorskim
po 1945 roku - badania i promocja”
- konferencja podsumowująca projekt współpracy.

W dniu 28 listopada 2014 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się konferencja naukowa z udziałem środowisk rybackich,  przedstawicieli lokalnych grup rybackich i zaproszonych gości. Dotyczyła ona  tradycyjnego rybołówstwa łodziowego w regionie Zachodniopomorskim po 1945 roku. Jak wynika z wiedzy naukowców takich badań nie prowadzono po wojnie, więc mogą stać się dobrym początkiem do dalszych działań w tym kierunku.
W ramach projektu współpracy siedmiu Zachodniopomorskich Lokalnych Grup Rybackich, środka 4.2 „Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej” Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013, zrealizowany został projekt badawczy pn. „Tradycyjne rybołówstwo łodziowe w Regionie Zachodniopomorskim po 1945 roku - badania i promocja”.
Operacja została wspófinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego obejmowała: badania, opracowanie, wydanie monografii i konferencję podsumowującą.
Data umieszczenia 27/11/2014

ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE

dotyczące WNIOSKU O PŁATNOŚĆ operacji realizowanych w ramach środka 4.1 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.


Wszystkich Wnioskodawców środka 4.1, będących na etapie realizacji operacji z dofinansowaniem Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, zapraszamy w grudniu na konsultacje. Postaramy się zapoznać Państwa się z podstawowymi zobowiązaniami wynikającymi z umowy o dofinasowanie, dotyczącymi realizacji i rozliczenia operacji, ustrzec przed popełnieniem błędów ułatwiając tym samym łatwiejsze przejście procedury rozliczenia dofinansowania. Poinformujemy również o zasadach sporządzania sprawozdania końcowego z realizacji operacji przekazywanych do Instytucji Pośredniczącej i  Stowarzyszenia „Sieja”.

Konsultację odbędą się:

05.12.2014 r. (piątek) od godz. 10:00 w Marianowie, Urząd Gminy ul. Mieszka I 1.

08.12.2014 r. (poniedziałek) od godz. 10:00 w Stargardzie Szczecińskim, Urząd Gminy ul. Rynek Staromiejski 5

09.12.2014 r. (wtorek) od godz. 10:00 w Pyrzycach, Urząd Miejski ul. Plac Ratuszowy 1.


Zachęcamy wszystkich realizujących operacje, którzy będą wkrótce składać rozliczenia i sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego do zgłaszania uczestnictwa w konsultacjach grudniowych.  
Prosimy o zgłoszenia  mailowe lub telefonicznie, podając imię i nazwisko, dane kontaktowe, miejsce konsultacji.  
Kontakt: tel/fax 91/ 578 25 18; kom. 883 500 759, 883 600 346, e-mail lgr-sieja@wp.pl

Data umieszczenia 25/11/2014

Stowarzyszenie „SIEJA”
w dniach 1- 2 grudnia 2014 r. o godz.14
.00

organizuje konferencję dotyczącą podsumowania wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich  na obszarze
Stowarzyszenia „Sieja”


Lokalizacja:  sala konferencyjna w hotelu FENIX ul. Szczecińska 12 Morzyczyn.


W programie konferencji min.:
Ocalić od zapomnienia - Tradycyjne rybołówstwo łodziowe w Regionie Zachodniopomorskim – profesor US dr hab. Bogdan Matławski
Podsumowanie wdrażania PO Ryby w województwie zachodniopomorskim i założenia do nowego okres programowania 2014 - 2020
– przedstawiciel Instytucji Pośredniczącej
Prezentacja zrealizowanych projektów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich - kierownik biura Elżbieta Wojdowska
W którą stronę zmierza marketing – działania promocyjno marketingowe. Doświadczenia i obserwacje własne, jako realizatora różnych form promocji i usług  – przedstawiciel firmy INFOMAN s.c. Szczecin.
Ewaluacja jako ocena efektywności, skuteczności, oddziaływania, trwałości i zgodności projektu w kontekście założonych celów, porównywanie rezultatów projektu ze wstępnymi zamierzeniami - Krzysztof Siewiera - ewaluator Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego
Wprowadzenie dotyczące wyjazdu plenerowego, odwiedzanych projektów i sprawy organizacyjne – specjalista ds. promocji i wdrażania Daniel Wieczorkiewicz
1. Skansen Jeziorak - Zaborsko 13a gmina Warnice – beneficjent Katarzyna Kosno,
2.  Budowa punktu widokowego wraz z punktem informacji turystycznej poprzez zagospodarowanie terenów z przeznaczeniem na plażę nad j. Miedwie w miejscowości  Wierzbno w gminie Warnice – beneficjent Gmina Warnice,
3.  Budowa woliery dla różnych gatunków ptaków i zakup wyposażenia w ramach restrukturyzacji i reorientacji działalności – beneficjent Grzegorz Rogalewicz,
4. Utworzenie restauracji  "PARK" w Pyrzycach – beneficjent Jacek Matyjasik,
5. Podnoszenie atrakcyjności turystycznej obszaru LGR "Sieja" poprzez rewitalizację obiektu wodnego Sicina w Pyrzycach na potrzeby nowoczesnego łowiska wędkarskiego o funkcji rekreacyjnej i edukacyjnej - beneficjent Polski Związek Wędkarski Okręg w Szczecinie
Data umieszczenia 27/10/2014

Spotkanie Zachodniopomorskiej Sieci Lokalnych Grup Rybackich w Szczecinie

We wtorek 21 października w Szczecinie odbyło się spotkanie Zachodniopomorskiej Sieci Lokalnych Grup Rybackich z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Wydziału Rolnictwa i Rybactwa. Wśród uczestników spotkania obok przedstawicieli zachodniopomorskich LGR-ów znaleźli się: Pan Jarosław Rzepa - Członek Zarządu Województwa, Pan Dominik Gronet - Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa, Pan Krzysztof Berest - Z-ca Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa oraz Pan Andrzej Binka - Kierownik Biura ds. Wdrażania Osi priorytetowej 4 - PO RYBY 2007-2013.

Głównymi tematami spotkania były:
- omówienie sympozjów poświęconych PO Rybactwo i Morze 2014-2020 w Arłamowie i Trzebawiu,
- przedstawienie zaawansowania prac nad nowymi Lokalnymi Strategiami Rozwoju,
- określenie oczekiwań LGR w stosunku do Urzędu Marszałkowskiego w czasie przygotowań do okresu przejściowego
Data umieszczenia 13/10/2014

Dofinansowanie dla przedsiębiorczych

Zapraszamy osoby z pomysłem na biznes do udziału w projekcie pt. "Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades" organizowanym przez Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" w partnerstwie z Politechniką Śląską i Bankiem Zachodnim WBK, w ramach Santander Universidades. Projekt skierowany jest do osób chcących rozwijać swój pomysł biznesowy.


Data umieszczenia 13/10/2014

Ogólnokrajowe Sympozjum LGR o nowej perspektywie finansowej pt. INICJATWA LEADER SZANSĄ ROZWOJU.


             W dniach 9 - 10 października 2014 r. w Trzebawiu k/Poznania odbyło się Sympozjum poświęcone nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 i  instrumentowi RLKS, czyli rozwojowi lokalnemu kierowanemu przez społeczność.  Spotkanie zainicjował  Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak reprezentowany na sympozjum przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasza Bugajskiego i Dyrektora Departamentu PROW UMWW Panią Emilię Dunal. Uczestnikami Sympozjum byli przedstawiciele lokalnych grup rybackich z Polski.

Data umieszczenia 01/10/2014

Konferencja w Mieleńskiej Lokalnej Grupie Rybackiej - podsumowanie i przekazanie Prezydencji Zachodniopomorskiej Sieci LGR.

Data umieszczenia 16/09/2014


Stowarzyszenie „Sieja” w Barzkowicach na  targach AGRO POMERANIA 2014.

Jak co roku w drugi weekend września odbyła się kolejna edycja XXVII Targów Rolnych Agro Pomerania 2014.  Jest to największa na Pomorzu Zachodnim  impreza o charakterze rolniczym, której organizatorem  jest  Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Data umieszczenia 15/09/2014

DOŻYNKI GMINNE w miejscowości Żuków, gmina Przelewice.

W ostatnią niedzielę tj. 14 września na terenie boiska sportowego w miejscowości Żuków, odbyło się święto plonów z udziałem wójta gminy Przelewice oraz Rady Sołeckiej w Żukowie. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy gmin i goście. Stowarzyszenie „SIEJA” włączyło się w organizację  imprezy zapewniając scenę z nagłośnieniem i konferansjerem, strefę dziecięcą w postaci namiotu „Tęczowy ogródek”, konkursy i rybę na degustację. Była to ósma i tym samym ostatnia z planowanych w tym roku imprez, która dofinansowana była przez Stowarzyszenie „Sieja” ze środków zaplanowanych w ramach funkcjonowania biura na wydarzenia promocyjne i kulturalne związane z obszarem objętym realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorzy zapewnili dla uczestników imprezy wiele atrakcji.
Data umieszczenia 08/09/2014

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE w Mostkowie, gmina Barlinek.

W ubiegła sobotę tj. 6 września na terenie boiska sportowego KS „Koral” w Mostkowie, odbyło się święto plonów z udziałem władz starostwa i burmistrzów gmin powiatu myśliborskiego. Starostami święta byli Państwo Małgorzata i Roman Wilk, którzy przekazali na ręce Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza oraz Starosty Powiatu Myśliborskiego Arkadiusza Mazepy chleb wypieczony z tegorocznych zbóż. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy gmin i goście. Stowarzyszenie „SIEJA” włączyło się w organizację  imprezy zapewniając scenę z nagłośnieniem i konferansjerem, strefę dziecięcą w postaci namiotu „Tęczowy ogródek”, konkursy i rybę na degustację. Była to już siódma z ośmiu planowanych w tym roku imprez, która jest dofinansowana przez Stowarzyszenie „Sieja” ze środków zaplanowanych w ramach funkcjonowania biura na wydarzenia promocyjne                  i kulturalne związane z obszarem objętym realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorzy zapewnili dla uczestników imprezy wiele atrakcji.
Data umieszczenia 05/09/2014Data umieszczenia 03/09/2014

ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE
dotyczące WNIOSKU O PŁATNOŚĆ operacji realizowanych w ramach środka 4.1 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.


Wszystkich Wnioskodawców środka 4.1, będących na etapie realizacji operacji z dofinansowaniem Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, zapraszamy we wrześniu na konsultacje. Postaramy się zapoznać Państwa się z podstawowymi zobowiązaniami wynikającymi z umowy o dofinasowanie, dotyczącymi realizacji i rozliczenia operacji, ustrzec przed popełnieniem błędów ułatwiając tym samym łatwiejsze przejście procedury rozliczenia dofinansowania. Poinformujemy również o zasadach sporządzania sprawozdania końcowego z realizacji operacji przekazywanych do Instytucji Pośredniczącej i  Stowarzyszenia „Sieja”.

Konsultację odbędą się:

10.09.2014 r. (środa) od godz. 10:00 w Barlinku, Urząd Miejski ul. Niepodległości 20.


11.09.2014 r. (czwartek) od godz. 10:00 w Pyrzycach, Urząd Miejski ul.Plac Ratuszowy 1.


16.09.2014 r. (wtorek) od godz. 10:00 w Marianowie, Urząd Gminy ul. Mieszka I 1.


Zachęcamy wszystkich realizujących operacje, którzy będą wkrótce składać rozliczenia i sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego do zgłaszania uczestnictwa w konsultacjach wrześniowych.
Prosimy o zgłoszenia  mailowe lub telefonicznie, podając imię i nazwisko, dane kontaktowe, miejsce konsultacji.
Kontakt: tel/fax 91/ 578 25 18; kom. 883 500 759, 883 600 346, e-mail lgr-sieja@wp.pl


SERDECZNE ŻYCZENIA

W dniu 30 sierpnia 2014 roku nasza koleżanka
Aurelia Lis zawarła związek małżeński z Piotrem Lechem.
Szczęśliwym Nowożeńcom Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia „SIEJA”  

składają serdeczne gratulacje i życzenia radości i satysfakcji z budowania wspólnego życia,
odkrywania piękna małżeństwa, zawsze z uśmiechem na ustach,
ze wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem.

Data umieszczenia 01/09/2014

DOŻYNKI GMINNE w Giżynie, gmina Pyrzyce.

W sobotę 30 sierpnia na placu dożynkowym obok świetlicy wiejskiej w Giżynie odbyło się gminne święto plonów. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy gminy i goście. Stowarzyszenie „SIEJA” włączyło się w organizację  imprezy zapewniając scenę z nagłośnieniem i konferansjerem, strefę dziecięcą w postaci namiotu „Tęczowy ogródek”, konkursy i rybę na degustację. Była to już szósta z ośmiu planowanych w tym roku imprez, która jest dofinansowana przez Stowarzyszenie „Sieja” z środków zaplanowanych w ramach funkcjonowania biura na wydarzenia promocyjne i kulturalne związane z obszarem objętym realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.Data umieszczenia 29/08/2014Data umieszczenia 26/08/2014
Data umieszczenia 28/07/2014

Konsultacje dotyczące WNIOSKU O PŁATNOŚĆ operacji realizowanych w ramach środka 4.1 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Wszystkich Wnioskodawców środka 4.1, będących na etapie realizacji operacji z dofinansowaniem Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, zapraszamy we wrześniu na konsultacje. Postaramy się zapoznać Państwa się z podstawowymi zobowiązaniami wynikającymi z umowy o dofinasowanie, dotyczącymi realizacji i rozliczenia operacji, ustrzec przed popełnieniem błędów ułatwiając tym samym łatwiejsze przejście procedury rozliczenia dofinansowania. Poinformujemy również o zasadach sporządzania sprawozdania końcowego z realizacji operacji przekazywanych do Instytucji Pośredniczącej i  Stowarzyszenia „Sieja”.
Planujemy trzy spotkania w I połowie września 2014 r. i kolejne  trzy w IV kwartale 2014 r.
Zachęcamy wszystkich realizujących operacje, którzy będą wkrótce składać rozliczenia i sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego do zgłaszania uczestnictwa w konsultacjach wrześniowych.
Prosimy o zgłoszenia  mailowe lub telefonicznie, podając imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i dane kontaktowe. Po zebraniu zgłoszeń ustalimy dla Państwa terminy i miejsca konsultacji.
Kontakt: tel/fax 91/ 578 25 18; kom. 883 500 759, 883 600 346, e-mail lgr-sieja@wp.pl


Data umieszczenia 17/07/2014

Szanowni Państwo

Przypominamy, że trwa nabór prac do VI edycji konkursu, na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich, pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”zorganizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowejw Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 lipca 2014 r.


Przedsięwzięciu patronują: Polski komitet ds. UNESCO; www.kulturaludowa.pl
; www.witrynawiejska.pl.

Dokumenty do pobrania :
1.  Karta zgłoszeniowa konkursu
2. Ogłoszenie konkursu
3. Regulamin konkursu

Data umieszczenia 09/07/2014Data umieszczenia 07/07/2014

FESTYN "Bezpieczne Wakacje"

W niedzielę 06 lipca 2014 r. obok hali widowiskowo - sportowej w Chociwlu odbył się festyn „Bezpieczne Wakacje” skierowany w główniej mierze do dzieci i ich rodziców. Stowarzyszenie „SIEJA” współorganizowało tę imprezę wspólnie z Burmistrz Chociwla oraz Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu. Była to piąta z ośmiu planowanych w tym roku imprez, która jest dofinansowana przez Stowarzyszenie „Sieja” z środków zaplanowanych w ramach funkcjonowania biura na wydarzenia promocyjne i kulturalne związane z obszarem objętym realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.Data umieszczenia 25/06/2014

FESTYN "BEZPIECZNE WAKACJE"
6.07.2014
NIEDZIELA godz. 15.00 w CHOCIWLU

Data umieszczenia 25/06/2014

Zawody Spławikowe  „TURNIEJ MIAST - SZCZECIN 2014” MEMORIAŁ im. prof. Zbigniewa Religi.

W dniu  19 czerwca 2014 r.  na łowisku PZW Sicina odbyły się VI Ogólnopolskie Wędkarskie Zawody Spławikowe  „TURNIEJ MIAST - SZCZECIN 2014” MEMORIAŁ im. prof. Zbigniewa Religi. Udział w zawodach wzięło 9 drużyn z Polski w składach  po 10 zawodników + 5 juniorów. Organizatorem zawodów był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie, wzięło w nich udział 95 zawodników łowiących na 11 wcześniej wyznaczonych i wylosowanych przez zawodników sektorach. Zawody obserwowali: ogólnopolska telewizja TVR (relacja na antenie zapowiedziana została na wrzesień), redaktor Radia Szczecin oraz redaktorzy lokalnych mediów. Relacje z zawodów można znaleźć  w dzienniku „Kurier Szczeciński”,  Radiu Szczecin oraz na stronach internetowych Okręgu PZW w Szczecinie  i ZPW.Data umieszczenia 16/06/2014

Ogólnopolskie Wędkarskie Zawody Spławikowe
„TURNIEJ MIAST
SZCZECIN 2014”
MEMORIAŁ im. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI


Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie jest organizatorem Ogólnopolskich Wędkarskich Zawodów Spławikowych „TURNIEJ MIAST SZCZECIN 2014” MEMORIAŁ im. prof. Zbigniewa Religi.
Lokalizacja - Pyrzyce 19.06.2014 r. jezioro Sicina.

Data umieszczenia 16/06/2014

INFORMACJA

Biuro Stowarzyszenia "SIEJA" w dniu 20.06.2014 r.  (piątek) będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

Data umieszczenia 12/06/2014

Informujemy, że dnia 14 czerwca b.r. o godz. 11:35 na antenie TVP Szczecin zostanie wyemitowany reportaż o atrakcjach turystycznych i najciekawszych, zrealizowanych inwestycjach na terenie Stowarzyszenia „SIEJA” pt. Pogoda na przygodę. Zapraszamy do oglądania.

Data umieszczenia 11/06/2014

Konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów
Wydział Rolnictwa i Rybactwa pragnie Państwa poinformować, że w dniu 26 lipca 2014r. w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów”. Głównym celem konkursu jest identyfikacja produktów i potraw oraz ich promocja, a także  zachęcanie mieszkańców województwa do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu. Konkurs ma charakter otwarty. Przystąpić może do niego każdy producent/wytwórca wyrobów żywnościowych, spełniający kryteria konkursowe.
Podczas finałów regionalnych (I etap konkursu w Szczecinie), wyłonione zostaną najlepsze produkty (pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napoje regionalne i inne produkty regionalne) oraz najlepsze potrawy regionalne. Drugi etap konkursu, to wybór dokonany przez Krajową Kapitułę Konkursu spośród produktów nominowanych w regionach,€“ najlepszych produktów oraz potraw do prestiżowej nagrody „Perła 2014”. Finał etapu drugiego odbędzie się we wrześniu br. podczas Targów Polagra SMAKI REGIONÓW w Poznaniu.
Karty zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia 4 lipca br. :
- w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Wydział Rolnictwa i Rybactwa,  ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin, e-mail : rolnictwo@wzp.pl ,  www.wrir.wzp.pl
- w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, 73-134 Barzkowice, e-mail: barzkowice@home.pl ,  www.zodr.pl
W załączeniu regulamin produkt i kartę zgłoszeniową produkt  oraz regulamin gastronomia/potrawa i kartę zgłoszeniową gastronomia/potrawa.
Liczymy na Państwa zainteresowanie i uczestnictwo, serdecznie zapraszamy.  

Materiały do pobrania -


Data umieszczenia 09/06/2014

FESTYN RODZINNY „Mama Tata i Ja”
W sobotę 07 czerwca 2014 r. przy  ORLIKU  w Marianowie miał miejsce festyn rodzinny „Mama Tata i Ja”  w której uczestniczyły głównie dzieci i ich rodzice. Stowarzyszenie „SIEJA” współorganizowało tę imprezę wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Gminy Marianowo. Była to czwarta z ośmiu planowanych w tym roku imprez, która jest dofinansowana przez Stowarzyszenie „Sieja” z środków zaplanowanych w ramach funkcjonowania biura na wydarzenia promocyjne i kulturalne związane z obszarem objętym realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.
Data umieszczenia 03/06/2014

„DZIEŃ DZIECKA Z MAMĄ I TATĄ”  W DOLICACH
W sobotę 31 maja 2014 r. na terenie Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach miała miejsce impreza integracyjna „DZIEŃ DZIECKA Z MAMĄ I TATĄ”  w której uczestniczyły głównie dzieci i ich rodzice. Stowarzyszenie „SIEJA” współorganizowało tę imprezę wspólnie z Urzędem Gminy i Gminnym Centrum Integracji Społecznej w Dolicach.  Była to trzecia z ośmiu planowanych w tym roku imprez, która jest dofinansowana przez Stowarzyszenie „Sieja” z środków zaplanowanych w ramach funkcjonowania biura na wydarzenia promocyjne i kulturalne związane z obszarem objętym realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.
Data umieszczenia 30/05/2014


Kliknij w obraz by powiększyć

Data umieszczenia 29/05/2014

Technikum Rybackie w Sierakowie – trwa rekrutacja!

Wszystkim niezdecydowanym absolwentom szkół gimnazjalnych przypominamy że trwa nabór do Technikum Rybackiego w Sierakowie. Spływające podania oraz liczne pytania pozwalają sądzić że tegoroczny nabór zakończy się pełnym sukcesem. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się na wybór szkoły średniej pamiętajcie, że Technikum Rybackie czeka na was. Uczniowie Technikum w trakcie nauki mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone pracownie ogólne i specjalistyczne, nowoczesne pracownie internetowe, pracownię akwarystyki, pracownię żywienia człowieka, szerokie możliwości korzystania z zajęć sportowych: sala gimnastyczna, kompleks boisk sportowych ORLIK 2012, zajęcia na pływalni i kręgielni, zajęcia z jazdy konnej. Wszyscy uczniowie mogą zdobyć prawo jazdy kat. A, B i T – umiejętności które ułatwią start w dorosłe życie.


Data umieszczenia 20/05/2014

Wodowanie jachtu Delphia One Designe - Jezioro Miedwie (Wierzchląd)

Kolejne działanie, dofinansowane z Programu Operacyjnego Ryby 2007 2013, zostało zrealizowane w ramach wdrażanej Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich Stowarzyszenia „Sieja”  „FESTYN RODZINNY”  W GRZĘDZICACH
W sobotę 17 maja 2014 r. na boisku sportowym w Grzędzicach miał miejsce „Festyn Rodzinny” w którym uczestniczyli mieszkańcy gminy. Stowarzyszenie „SIEJA” współorganizowało tę imprezę wspólnie z Urzędem Gminy w Stargardzie Szczecińskim.  Była to druga z ośmiu planowanych w tym roku imprez współorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie w gminach członkowskich. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.Data umieszczenia 07/05/2014

IV Warnicki Piknik Rodzinny
Dnia 03 maja 2014 r. na boisku sportowym w Warnicach odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „IV Warnicki Piknik Rodzinny”. Głównym organizatorem pikniku był Urząd Gminy w Warnicach a współorganizatorem Stowarzyszenie „SIEJA”.  Była to pierwsza z ośmiu planowanych w tym roku imprez współorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie w gminach członkowskich. Organizatorzy zapewnili dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości wiele atrakcji.  Data umieszczenia 07/05/2014

Wyjazd studyjny na Litwę.  
W dniach 23 - 27 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie „SIEJA”, w reprezentacji 4 osób, wzięło udział  w wyjeździe studyjnym na Litwę. Był to wspólny wyjazd z przedstawicielami czterech lokalnych grup działania województwa zachodniopomorskiego. Stowarzyszenie „Sieja” otrzymało zaproszenie od jednej z litewskich grup rybackich, których w tym kraju jest dziesięć w tym cztery nadmorskie.  Data umieszczenia 06/05/2014


Kliknij w obrazek aby powiększyć
Data umieszczenia 04/05/2014

PIKNIK RODZINNY EUROPEJSKA MAJÓWKA  w Szczecinie
Tegoroczny pierwszy dzień maja okazał się nie tylko świętem pracy, ale także świętem europejskim. 1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do struktur Unii Europejskiej. Z tej okazji dla mieszkańców Pomorza Zachodniego zarówno w Szczecinie jak i innych miastach, gminach i powiatach zorganizowano wiele imprez i różnych akcji. Te największe, regionalne, pn. „Europejska Majówka”, miały miejsce na szczecińskich Jasnych Błoniach. Patronat honorowy nad regionalnymi obchodami tej rocznicy w naszym województwie objął Marszałek Olgierd Geblewicz.  


Data umieszczenia 28/04/2014


Data umieszczenia 28/04/2014

Zapraszamy na Majówkę Europejską!
Złam z nami kod Leonarda!

Sprawa jest bardzo poważna. Kilka dni temu zaginął bez wieści inspektor ds. funduszy Europejskich  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Wincenty Leonard. Początkowo sądzono, iż zachorował i nie przyszedł do pracy. Jego najbliższa rodzina podejrzewała, że domyka on jakiś ważny projekt i z tego powodu nie daje znaku życia. Co stało się więc z Panem Wincentym?
No właśnie, co? Te zagadkę rozwiążemy wspólnie podczas Majówki Europejskiej, która odbędzie się 1 maja w Szczecinie. Startujemy o 11:00 na Jasnych Błoniach!


czytaj cały dokument

Data umieszczenia 14/04/2014


Data umieszczenia 27/03/2014

Kontrakt Samorządowy konsultacje dotyczące problemów społecznych - Marianowo

W dniu 25 marca 2014 r. w Urzędzie Gminy Marianowo odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli powiatu stargardzkiego i gmin: Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko, Marianowo, Stara Dąbrowa i Suchań w sprawie założeń do Kontraktu Samorządowego w ramach RPO WZ na lata 2014-2020. Spotkanie dotyczyło problemów społecznych obszaru. Powiat reprezentowali Patrycja Gross dyrektor PUP, Irena Nawrocka dyrektor PCPR, Jerzy Hernet dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu oraz Arleta Majewska i Żaneta Szamańska przedstawicielki Wydziału Planowania i Rozwoju. Wcześniej na spotkaniu w dniu 19 marca w Urzędzie Gminy Stargard Szczeciński ustalono, że koordynatorami przygotowywanego dokumentu Formularz koncepcji kontraktu będą LGD Stowarzyszenie „WIR” i LGR Stowarzyszenie „SIEJA”.

Do 31 marca 2014 r.
podmioty zajmujące się problemami społecznymi mogą składać propozycje projektów do realizacji w latach 2014 - 2020 dostarczając je do Lokalnej Grupy Działania WIR Stargard lub Lokalnej Grupy Rybackiej Stowarzyszenie „Sieja” w Marianowie.
Koncepcje zgłaszanych projektów powinny się wpisywać w cele i wskaźniki ujęte w Projekcie RPO WZ 2014 - 2020 oraz być skorelowane z działaniami priorytetowymi związanymi ze specjalizacją obszaru.Relacja fotograficzna

Data umieszczenia 27/03/2014

Kontrakt Samorządowy konsultacje z przedsiębiorcami - Wiechowo

W dniu 25 marca 2014 r. w godzinach popołudniowych w gospodarstwie agroturystycznym „Zielony Zaułek” w Wiechowie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych gmin: Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko, Marianowo, Stara Dąbrowa i Suchań z przedsiębiorcami subregionu. Podjęto decyzję dotyczącą specjalizacji obszaru, która będzie koncentrowała się wokół biogospodarki oraz turystyki i zdrowia, zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, w której określono 5 obszarów
regionalnych specjalizacji rozwoju gospodarczego:
biogospodarka (oparta o naturalne zasoby regionu i jego potencjał gospodarczy oraz naukowo-badawczy),
działalność morska i logistyka (w tym technika morska, branża, która jest mocno osadzona w regionie, ale która musi odpowiadać na współczesne wyzwania),
przemysł metalowo-maszynowy (w regionie przybywa firm z tego sektora, zwiększa się oferta parków przemysłowych, dodatkowym atutem są cenne doświadczenie związane z przemysłem okrętowym),
usługi przyszłości (dynamicznie rozwijająca się branża ICT, a także instytucje otoczenia biznesu, czy przemysły kreatywne),
turystyka i zdrowie (wykorzystanie zasobów przyrodniczych i dorobku kulturowego).

Do 31 marca 2014 r. można składać propozycje projektów do realizacji w latach 2014 - 2020, dostarczając je do Lokalnej Grupy Działania WIR Stargard lub Lokalnej Grupy Rybackiej Stowarzyszenie „Sieja” w Marianowie.

Przypominamy, że koncepcje zgłaszanych projektów powinny się wpisywać w cele i wskaźniki ujęte w Projekcie RPO WZ 2014 - 2020 oraz być skorelowane z działaniami priorytetowymi związanymi ze specjalizacją obszaru.


Relacja fotograficzna

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego